Școala Gimnazială "Costache Grigore Șuțu"
comuna Șuțești - județul Brăila
Link aici
Informații

Viziunea scolii:

Conducerea Şcolii Gimnaziale Şuţeşti urmăreşte crearea unui climat de muncă stimulativ pentru cadrele didactice , prin aplicarea corectă a politicilor educaţionale elaborate de M.E.C.T., încurajând iniţiativa personală şi creând condiţii în dezvoltarea individuală a fiecărui cadru didactic. Promovăm un învăţământ în care toţi elevii indiferent de etnie, să aibă şanse egale de progres şi formare pentru a deveni cetăţeni activi şi productivi, apţi să se integreze cu succes în viaţa comunităţii şi pe piaţa forţei de muncă.

Misiunea scolii:

Şcoala noastră, impreună cu toţi factorii educaţionali, asigură tuturor elevilor proveniţi din mediul multicultural , şanse egale de studiu, protecţie socială, dezvoltare intelectuală şi a carierei intr-o EUROPĂ UNITĂ, prin întărirea şi diversificarea laturii formative a procesului educaţional.

Prezentarea scolii

Prezentarea comunitatii